МОН затвердило перелік територіальних громад за рівнем ризику безпеки в системі освіти. Таке зонування, кажуть, допоможе враховувати безпекові ризики під час розроблення освітніх політик, вибору місць для укриттів та відновлення очного або змішаного навчання.

Про таке інформує Міністерство освіти і науки України.

Перелік ґрунтується на основі Методики оцінювання ризиків, затвердженої постановою Кабміну і впливатиме на розробку освітніх політик.

“Розраховуючи рівні ризику безпеки, команда МОН аналізувала освітні дані: геолокацію закладів освіти в межах відповідних громад, кількість учнів та працівників цих закладів, форми навчання тощо. А також додаткові дані з відкритих та інших джерел: геолокацію вибухів, об’єктів інфраструктури, відстань від лінії фронту, статус кожної громади (окуповані, бойові дії — як активні, так і потенційно можливі), наближеність до державних кордонів України з країною-агресором, Республікою Молдова в межах Придністровського регіону та республікою білорусь тощо”, – пояснили у профільному міністерстві.

Методика передбачає пʼять рівнів ризику безпеки в системі освіти:

  • Непереборний — тимчасово окуповані території та громади, де тривають активні бойові дії.
  • Дуже високий — можливість початку бойових дій. У цих громадах заклади розташовані на відстані до 45 км від лінії активних бойових дій, а також на відстані до 45 км, 30 км або 15 км від кордонів з рф, республікою білорусь та Республікою Молдова в межах Придністровського регіону відповідно.
  • Високий — до нього належать громади, заклади освіти яких розташовані поза ризиком артилерійського ураження на відстані до 60 км від лінії активних бойових дій або територій, де зберігається ризик початку бойових дій. Також тут залишається високий ризик обстрілів іншими засобами ураження, наприклад, авіаудари. Окрім того, до цього рівня ризику можуть належати території поряд з інфраструктурними об’єктами. Іншим критерієм є розташування закладів освіти громади в межах 135 км, 60 км або 30 км від кордонів з рф, республікою білорусь та Республікою Молдова в межах Придністровського регіону відповідно.
  • Помірний — отримали громади, заклади яких розташовані в межах 90 км від активних або можливих бойових дій, а також на відстані до 270 км, 90 км і 45 км від кордонів з рф, республікою білорусь та Республікою Молдова в межах Придністровського регіону відповідно.
  • Задовільний — ризик, за якого заклади освіти можуть побудувати відносно безпечний та повноцінний очний формат навчання.

З переліком громад можна ознайомитися на спеціально створеному дашборді за покликанням.

Громади Хмельниччини отримали три рівні безпеки освіти. Хмельницька та Шепетівська міські — високий. Кам’янець-Подільська, Славутська та Нетішинська ТГ перебувають у помірному рівні. Решта 55 громад у Хмельницькій області мають задовільний рівень безпеки освіти.

Нагадаємо, раніше в ОВА наголошували, що у всіх школах Хмельниччини має бути виключно очна форма навчання. Також із початком нового навчального року інспектори відділу “Служба освітньої безпеки” вирушили до шкіл Хмельницького, щоб створювати безпечне освітнє середовище.



Джерело: xm-inside.com