За інформацією: Суспільне Хмельницький.

Майно підприємства з Хмельниччини, у рейдерстві якого підозрюють жителів Дніпра. Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

На Хмельниччині поліцейські департаменту стратегічних розслідувань повідомили про підозру трьом мешканцям Дніпра за фактами підроблення документів для проведення державної реєстрації юридичної особи та протиправного заволодіння майном підприємства.

Про це інформують у Хмельницькій обласній прокуратурі.

За інформацією прокуратури, на початку 2022 року підозрювані організувались у групу та заволоділи активами одного підприємств Хмельниччини на суму понад 4,6 мільйонів гривень.

У департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції повідомили подробиці справи. За їх інформацією, ще минулого року їхні оперативники разом із слідчими поліції Хмельницької області викрили групу осіб, які незаконно заволоділи активами однієї із хмельницьких компаній.

"Поліцейські тоді з’ясували, що у 2022 році фігуранти, використовуючи дані підставної особи, оформили через нотаріуса договір купівлі-продажу частки статутного капіталу підприємства. Згодом вже в іншого нотаріуса оформили компанію на нового власника та провели державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу. Внаслідок цих маніпуляцій реальний власник компанії втратив будь-яку можливість розпоряджатись власністю та вести підприємницьку діяльність, а зловмисники заволоділи активами на 4,6 млн грн. Ідеться про майновий комплекс площею 1500 кв. м, 200 га землі та обладнання", — йдеться у повідомленні Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції.

Вручення підозри за фактом протиправного заволодіння майном хмельницького підприємства одному із фігурантів кримінального провадження. Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України

Минулого року та на початку 2024 року, зазначають у департаменті стратегічних розслідувань, поліцейські провели низку обшуків та вручили виконавцям підозри за фактом протиправного заволодіння майном підприємства, вчинене за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 206 ККУПротиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації у тому числі частками, акціями, паями їх засновників, учасників, акціонерів, членів, шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених або викрадених документів, печаток, штампів підприємства, установи, організації, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров’я, або з пошкодженням чи знищенням майна, — караються позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.). Суд обрав фігурантам запобіжні заходи у вигляді цілодобового домашнього арешту.

"Під час слідства правоохоронці отримали нові докази протиправної діяльності підозрюваних, а також зібрали необхідну доказову базу щодо підтвердження злочинної діяльності організатора. Відтак, усі троє учасників злочинної групи отримали нові підозри, зокрема, у підробленні документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи (ч. 2 ст. 205-1 ККУВнесення в документи, які відповідно до закону подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи-підприємця, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання для проведення такої реєстрації документів, які містять завідомо неправдиві відомості, за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням свого службового становища, — караються штрафом від восьми тисяч до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого). Також було перекваліфіковано попередню підозру за фактом протиправного заволодіння майном підприємства з кваліфікуючою ознакою за попередньою змовою групи осіб та в особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 206-2 ККУПротиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації у тому числі частками, акціями, паями їх засновників, учасників, акціонерів, членів, шляхом вчинення правочинів з використанням підроблених або викрадених документів, печаток, штампів підприємства, установи, організації, вчинені службовою особою з використанням службового становища або якщо вони заподіяли велику шкоду чи спричинили інші тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.). Наразі вирішується питання про обрання підозрюваним нових запобіжних заходів", — повідомляють у департаменті стратегічних розслідувань.

За інформацією департаменту стратегічних розслідувань, відповідно до санкції статей підозрюваним може загрожувати до десяти років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю строком до трьох років та з конфіскацією майна.

У Хмельницькій обласній прокуратурі повідомили, що поліцейськими наразі проводиться комплекс слідчих дій, спрямованих на встановлення усіх причетних до вчиненого кримінального правопорушення осіб. А також заходи з повернення майна реальному власникові.

Джерело