Із початку року на водоймах Хмельниччини, попри постійні застереження, потонуло уже 53 людини, з них шестеро — діти. Саме питання стану виконання заходів із попередження загибелі людей на водних об’єктах та причини такої ситуації зібрало позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій (ТЕБ і НС) у Хмельницькій ОВА.

Начальник ОВА Сергій Тюрін нагадав, що у квітні це питання вже розглядалося на засіданні чергової регіональної комісії ТЕБ і НС. В області навіть розроблений план заходів щодо запобігання загибелі людей на воді у літній період 2024 року.

Однак, додав він, незважаючи на всі заходи, маємо суттєву негативну тенденцію росту кількості загиблих на воді. Якщо упродовж минулого року на водоймах області загинуло 47 осіб, то з початку цього року — вже 53 особи.

За словами Тюріна, основними причинами є купання в стані алкогольного сп’яніння, в необладнаних водоймах, невміння добре плавати, порушення правил безпеки.

Майже усі трагічні випадки трапляються на водоймах, що не пристосовані для масового відпочинку людей. В той же час із 2760 водосховищ та ставків в області визначено лише 33 місця масового відпочинку людей на водних об’єктах. Зазначений стан справ підтверджує, що робота, яка проводиться у районах та громадах області щодо попередження загибелі людей, є недостатньою та вимагає негайного вжиття заходів”, – наголосив очільник області.

Детальніше на сумній статистиці зупинився заступник начальника  Головного управління ДСНС в області Дмитро Стецюк. Він назвав такі дані:

  • з початку купального сезону на водоймах області загинуло 32 особи, з них 6 дітей (за весь 2023 рік на воді загинуло 14 дітей);
  • найбільше потопельників зафіксовано у Хмельницькому районі – 30 осіб та Шепетівському районі – 20 осіб;
  • із 53 загиблих: 44 особи перебували в стані алкогольного сп’яніння та через власну необережність під час риболовлі й купання, 2 особи загинуло внаслідок самогубства.

Принагідно, посадовець ДСНС нагадав, що обов’язок із визначення та створення місць відпочинку людей, в тому числі на водних об’єктах, покладається на місцеві органи влади.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, на пляжах Хмельниччини фахівці перевірили якість води та піску — виявили невідповідність нормам.

(Фото: Хмельницька ОВА)



Джерело: xm-inside.com