Цими вихідними у Малієвецькому обласному історико-культурному музеї на Хмельниччині відбувся перший літній ярмарок. Подія вийшла поза межі очікуваного, як зізналась директорка музею Анастасія Донець. Навіть дощ не завадив з’їхатись сюди понад пів тисячі людей із різних куточків області та України.

Побували на івенті і кореспонденти ХМ-ІНСАЙД.

Мета літнього ярмарку, який уперше відбувся на території Малієвецького музею, благодійна — зібрати 50 000 гривень на сіно для евакуйованих коней та осликів, яких тут прихистили під час війни.

Ми багато волонтеримо і робимо зборів на ЗСУ, збираємо часто рідним і друзям. Тож — на все своя потреба й час. Воїнам — зброю, коням — сіно”, – розповіла Анастасія Донець.

До збору коштів для тварин долучилось чимало гостей. Були тут і рідні загиблих захисників. На сіно задонатив батько полеглого на війні добровольця Романа Бузінського, який часто бував у Маліївцях та навіть думав про роботу науковцем в музеї. Були й ветерани та військові у відпустці. Усього, за словами директорки закладу, на той день вдалось зібрати понад 51 000 гривень та кошти продовжують надходити.

Шалений інтерес відвідувачів викликала битва трьох борщів. Змагались традиційний червоний, молодий зелений і особливий — білий. Рецептом білого борщу, який готують лише в цій місцевості, поділилась поціновувачка подільських гастрономічних традицій Лариса Бедрицька-Міщинська:

Цей рецепт — від моїх предків. Тут рябенький бурячок, реберця свинини, квасолька, але багато в засмажці сметани з цибулькою і часничком. Обов’язковим інгредієнтом є сухофрукти”.

Кожен, кому пощастило посмакувати борщами, голосував за той, який був до вподоби найбільше. Відтак, переміг зелений борщ і “золотий черпак” дістався майстрині Аліні Змерзлій.

Зелений борщ був із якимось цікавим інгредієнтом, я його не вгадала. А кухар відмовилась відкривати секрет. Але він дуже смачний! І всі борщі смачні, тому важко було вибрати кращий. Ми взагалі тут вперше і не знали, що є такі чудові місця“, – поділилася враженнями Галина Суходольська, яка з початком повномасштабної війни із сім’єю переїхала із Херсонщини на Кам`янеччину.

А ще на ярмарку була дегустація подільських вин, вситавка крафтової продукції місцевих майстрів та майстринь. Також можна було ознайомитись із історією палацу, збудованого у 18 столітті графом Орловським, і приміряти одяг, який носили за тамтешніх часів. Багато оплесків зібрав і концерт від Хмельницької обласної філармонії.

Гостей було в рази більше, ніж ми сподівались. Бо зранку пішов дощ, половина майстрів і крафтовиків через це не приїхали. Але такої кількості туристів у нас ще не було! Наступного разу зваримо не баняк борщу, а бочку! І усіх-усіх нагодуємо”, – сказала Анастасія Донець.

Тож у музеї, додала, уже планують організувати осінній ярмарок – із гарбузами, пивом та іншими цікавинками.

А як відбувався літній ярмарок — дивіться у нашому фоторепортажі:

Автор та фото Єлизавета Марцонь



Джерело: xm-inside.com