Перші випадки екзотичного захворювання – гарячки Західного Нілу зафіксовані у Хмельницькій області.

Про це під час брифінгу повідомив гендиректор Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб Микола Габрикевич.

Наразі маємо двоє хворих, які підтверджені лабораторно. Це 55 років чоловік і 21-річна дівчина. Випадки між собою не пов’язані”, – зазначив Габрикевич.

За його словами, обоє інфікованих цією екзотичною хворобою звернулись за допомогою практично одночасно — 31 серпня. Вони перебувають на стаціонарному лікуванні.

Габрикевич наголосив, що головними симптомами гарячки Західного Нілу є висока температура упродовж тривалого часу, головна біль, біль у м’язах та суглобах, слабкість, нудота, діарея.

Геморагічна гарячка Західного Нілу — це вірусна хвороба, що найчастіше передається через укуси так званих “тигрових” комарів. Вона може викликати лихоманку та висипання на шкірі, а в тяжких випадках — запалення мозку та його оболонок. Найчастіше хворіють на гарячку влітку та восени.

Тигровий” комар, який може переносити вірус (фото з відкритих джерел)

Основним джерелом гарячки в природі є перелітні птахи, які у крові мають високі концентрації вірусу. Комарі кусають їх і можуть передати вірус іншим тваринам чи людям. До 80% людей переносять цю хворобу безсимптомно.

Від людини до людини хвороба не передається.

Особливо вразливими є люди в місцях великої концентрації комарів і птахів: працівники тваринницьких комплексів і птахоферм, люди, які живуть біля водних об’єктів, а також туристи, лісники, військовослужбовці, які тривалий час перебувають біля води чи на заболоченій території.

Як захиститися від зараження?

Наразі проти гарячки Західного Нілу не існує ні специфічного лікування, ні вакцини. Лікування симптоматичне. Щоб уникнути інфікування передусім необхідно берегтися від комариних укусів: носити захисний одяг, використовувати сітки на вікнах, репеленти, уникати місць великого скупчення комарів.



Джерело: xm-inside.com