Минулого тижня голова Хмельницької обласної ради, Віце-президент Української асоціації районних та обласних рад з питань соціального захисту населення і охорони здоров’я Віолета Лабазюк вчергове перебувала з робочою поїздкою у Люблінському воєводстві (Польща), аби посилити співробітництво між регіонами.

Вона взяла участь у Конгресі місцевого самоврядування Ініціативи Трьох морів. Про це інформують у пресслужбі обласної ради.

Під час цьогорічного, четвертого, Конгресу учасники зосередилися на таких питаннях, як безпека, штучний інтелект, ідея водневої економіки 3W та оцифрування. У програмі також були дебати про діяльність регіонів, про культуру та проєктні майстер-класи. Крім того, молоді лідери та інноватори представили свої досягнення під час супутніх заходів.

Також працював Економічний форум, який традиційно відкрив Президент Польщі Анджей Дуда, який вкотре наголосив на подальшій підтримці України. У своєму виступі він висловив засудження російської агресії та готовність й надалі допомагати нашій державі.

«Участь у цьому Конгресі маєдля українціввелике значення, адже це символізує готовність до співпраці та залучення інвестиційних партнерів для розвитку Хмельницької області зокрема і України загалом», – зазначила Віолета Лабазюк.

Під час форуму відбулося урочисте прийняття нових членів у Мережу Регіонів Трьох морів: Волинська, Рівненська, Тернопільська, Луганська та Одеська області. Нагадаємо, що Хмельниччина доєдналася до Мережі Тримор’я у минулому році.

Голова Хмельницької обласної ради Віолета Лабазюк разом з головою комітету регіонального розвитку та зовнішнього співробітництва Люблінського воєводства паном Збігнєвом Войцеховським, очільницею молдовського регіону Штефан Вода пані Ольгою Лучян та колегами з Луганської, Закарпатської, Волинської, Тернопільської, Львівської та Рівненської областей  взяла участь у дискусійній панелі на тему «Можливості співпраці між регіонами країн, асоційованих з Ініціативою Трьох морів».

У своєму виступі, як зауважують в облраді, вона акцентувала увагу на ризику порушень продовольчої безпеки та стабілізації цін на агропродовольчу продукцію. Зазначила, що польські фермери блокують українсько-польський кордон, протестуючи проти змін у кліматичній, екологічній і податковій політиці ЄС, що ускладнює експорт українського зерна. Через це Україна стає заручницею політичних процесів у Польщі та ЄС.

«Хмельницька область, як аграрний регіон, вирощує багато зерна, але у зв’язку із блокуванням портів є нагальна потреба у зберіганні зернових культур. Іноземна підтримка важлива для аграріїв України», – наголосила очільниця обласної ради.

Також Віолета Лабазюк провела зустріч з представниками Люблінського воєводства – маршалком Ярославом Ставярським, віце-маршалком Ярославом Кваскем,  головою комітету регіонального розвитку та зовнішнього співробітництва Збігнєвом Войцеховським і директором департаменту стратегії та розвитку Богданом Кавалком. Обговорили можливості, які надає Програма ЄС Interreg Europe 2021-2027 для розвитку українських регіонів.

Окрім того, на зустрічі обговорили можливості проходження реабілітації українських військових та ветеранів, а також оздоровлення та відпочинку українських дітей у Польщі. Зосередилися й на посиленні міжрегіонального співробітництва між громадами Хмельниччини та Люблінського воєводства.

За матеріалами Хмельницької обласної ради



Джерело: xm-inside.com