У день великого державного свята – Дня Незалежності України, на території Славутського ліцею відбулося урочисте відкриття скульптури «Джура». Її місту подарував меценат, засновник благодійного фонду «МіСт», кавалер ордена «За заслуги» ІІ, ІІІ ступенів Дмитро Савенко.
За інформацією пресслужби Славутського МВК, участь у події взяли представники міської влади, освітяни, молодь, громадськість та численні гості.
Насамперед хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам’ять героїв, які віддали своє життя за свободу і незалежність Батьківщини та спільно виконали Гімн України.
Кажуть, скульптуру встановили з метою патріотичного виховання молоді. Це уже 4-й етап проєкту і він втілений в життя на День Незалежності України для Славутської громади.
Зазначимо, першою в Україні скульптуру джури встановили у селі Лісоводи, що на Городоччині, в 2018 році. Торік Кам’янець-Подільський отримав козацький подарунок. Нещодавно у Тернополі встановили скульптуру “Джура “на честь молодих захисників України.
«Ця локація надзвичайно важлива для нас з вами, тому що ми останні 6 років максимально старалися ввести в експлуатацію цей храм науки, де діти в належних умовах можуть отримати якісний рівень освіти. Це була наша мрія, наша мета. Хочу виразити слова вдячності кожному славутчанину, який працює та сплачує податки, адже більшість коштів, спрямованих на будівництво – з міського бюджету. Слова поваги усім, хто, не дивлячись на труднощі, працює на перемогу. Подяка також депутатському корпусу, які приділяли реконструкції школи увагу та продовжують це робити. Проте найважливіше сьогодні подякувати нашим воїнам, які захищають наш спокій та дають нам можливість жити у вільній країні. Низький уклін тим, хто втратив на війні своїх близьких”, – звернувся до присутніх міський голова Василь Сидор.
Нагадав, що майже 400 років тому, у 1633 році Славута отримала магдебурзьке право, а отже, на цій території уже панував демократичний устрій та норми закону.
“Наша історія – це наша гордість. Так, ще однією важливою сторінкою в історії України була козацька доба. Козацтво – це була найвихованіша нація. Разом із козаками ходили в походи та брали участь в боях молоді хлопці – джури, які складали основу виховання культури козацької доби. Тому сьогодні, на території Славутського ліцею, дякуючи за ідею пану Дмитру, ми маємо не лише скульптуру, а й символ вихованості, ставлення до людей, любові до держави. Слава Україні!», – зазначив очільник міста.
Джерело: xm-inside.com