У Хмельницькій обласній військовій адміністрації відбулося чергове засідання робочої групи “Прозорість і підзвітність”. Розглянули низку проблемних публічних закупівель, замовниками якиє є територіальні громади. Один із тендерів, що проводили комунальники міста Нетішин, викликав найбільше зауважень.

До участі в засіданні, як інформують в пресслужбі ОВА, долучилося керівництво обласної адміністрації, представники районних військових адміністрацій, окремих громад.

Зазначається, що розглянули 6 закупівель, що були здійснені у Кам’янець-Подільській, Сатанівській, Старокостянтинівській, Красилівській та Нетішинській громадах, підлягали обґрунтуванню доцільності їх проведення, або ж містили ознаки порушення чинного законодавства України чи дискримінаційних умов для підрядників.

Під час спілкування із представниками громад, члени робочої групи отримали вичерпні відповіді щодо окремих закупівель, які потребували глибшого вивчення їх доцільності”, – йдеться в інформації.

Та найгострішою темою став проєкт нового будівництва міського кладовища за межами населеного пункту міста Нетішин, замовником якого є КП “Благоустрій” Нетішинської міської ради.

Згідно з поданою інформацією, замовник відхилив 4 із 5 пропозицій учасників тендеру, обравши виконавця із найвищою вказаною ціною за будівельні послуги”, – зазначили в ОВА.

Тож цю закупівлю робоча група “Прозорість і підзвітність” взяла під особливий контроль, як зауважують в ОВА.

Важливість роботи експертів групи “Прозорість і підзвітність” підкреслив начальник Хмельницької ОВА СЕргій Тюрін. За його словами, впродовж існування такої ініціативи вдалося зберегти багатомільйонні ресурси, які вкрай необхідні зараз в оборонній сфері.

Додамо щодо нового будівництва міського кладовища за межами населеного пункту міста Нетішин. 

Відповідно до даних електронної платформи Prozorro, цю закупівлю комунальне підприємство “Благоустрій” Нетішинської міськради оголошувало цьогоріч двічі. Перший раз невдало — у липні, тоді торги не відбулись через відсутність пропозицій. Другий раз — у серпні, на тендер подалося 5 учасників, їх цінові пропозиції коливались від 10,9 мільйона гривень до 13,1 мільйона.

Найдорожчу ціну за будівництво кладовища (13,1 мільйона гривень) виставило приватне підприємство “Спорт-Прогрес” із Хмельницького, його й обрали виконавцем, попри десяток зауважень та скарг інших учасників процедури. Наразі підприємство очікує на остаточне рішення Нетішинської міськради, після того, як усуне низку невідповідностей.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, ПП “Спорт-Прогрес” торік фігурувало у декількох кримінальних провадженнях, у тому числі пов’язаних із використанням бюджетних коштів. Зокрема, щодо привласнення директором цієї фірми майже 600 тисяч гривень під час капітального ремонту будинку культури на Дунаєвеччині, а також незаконної вирубки майже 2 000 дерев у заповідній зоні річки Збруч на території Сатанівської селищної ради.

Цікаво, що згідно з даними YouControl, сума виграних підприємством “Спорт-Прогрес” тендерів у 2023 році становила 49,3 мільйона гривень, а в 2024 році зросла аж до 193,3 мільйона гривень. Зокрема, серед останніх закупівель, де підприємство визнали виконавцем, вказано “капітальний ремонт вхідної групи та системи водопостачання і опалення будівлі тренінгового центру ГУ Нацполіції у Хмельницькій області” на 1,3 мільйона гривень.

(Фото: adm-km.gov.ua)



Джерело: xm-inside.com