Гвардійці Хмельницького підрозділу Нацгвардії України, що повернулися з передової, пройшли курс за програмою “Декомпресія”.

У військовій частині зауважують, що після повернення з району проведення бойових дій психологічна реабілітація є обов’язковою частиною відновлення військових. А завдяки програмі декомпресії бійці поступово адаптуються до звичного життя.

«Основне наше завдання — за допомогою різноманітних психологічних методик та підходів переключити військових зі стану війни у стан миру», – розповідає військовий психолог, лейтенант Каріна Лепікаш.

Протягом 3 днів декомпресії військові перебувають під постійним наглядом спеціалістів. Завдяки різноманітним вправам і методикам, гвардійським психологам вдається поспілкуватися, знайти підхід і допомогти кожному, хто потребує допомоги чи поради.

«Вся ця атмосфера, що відбувалася з нами протягом цих днів повністю тебе переключає та повертає до звичного життя. Прогулянки на свіжому повітрі, різні завдання, спілкування, сміх та посмішки переключають твою свідомість, і ти забуваєш про те, що з тобою відбувалося протягом останніх місяців», – ділиться враженнями гвардієць Олексій.

Декомпресія для військових, які повертаються зі зон бойових дій, включає комплексний підхід до фізичного, психологічного та соціального відновлення. Вона, як додають у підрозділі, є критично важливою для забезпечення їхнього здоров’я, добробуту та успішного відновлення.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, інженерно-саперне відділення Хмельницького підрозділу Нацгвардії, що повернулося з півдня країни, пройшло курс реабілітації в одному з оздоровчих закладів метом декомпресії.

(Фото: в/ч 3053 НГУ)



Джерело: xm-inside.com