Хмельницький міськрайонний суд виправдав лікарку Хмельницького перинатального центру Олену Вавринчук, яку обвинувачували в організації незакінченого замаху на передачу новонародженого немовля бездітній пацієнтці.

Згідно з матеріалами справи, заступник головного лікаря з медичної частини КП «Хмельницький міський перинатальний центр» Олена Вавринчук, яка  за сумісництвом надавала послуги із загальної медичної практики в ПП «Репродуктивна клініка», познайомилась із жінкою, яка будучи вагітною, не бажала виховувати свою дитину, яку мала б згодом народити, а хотіла її позбутися, передавши на виховання іншій людині та вишукувала для цього можливості.

У свою чергу, лікарка обстежувала жінку, яка не мала можливості народити дитину, проте бажала виховувати дитину.

Олена Вавринчук, маючи значний досвід у питаннях прийняття родів та оформлення новонароджених дітей, запропонувала для жінок свій план дій.

Згідно її плану, вагітна жінка буде проходити медичні обстеження в КП «Хмельницький міський перинатальний центр» під її керівництвом аж до моменту прийняття родів. В подальшому, для прийняття родів її  доставлять в КП «Хмельницький міський перинатальний центр», у якому Олена Вавринчук, користуючись своїм службовим становищем, помістить породіллю без документів, що засвідчують її особу (по підробленій обмінній карті на ім`я жінки, яка не мала можливості народити дитину).

Під час поступлення до перинатального центру вагітна повинна була представитись іншою жінкою. Після народження дитини, відповідно, у медичному свідоцтві про народження дитини буде вказана матір`ю дитини – жінка, якій планували передати дитину.

Жінка народила дівчинку, але передача дитини не відбулася, оскільки співучасників викрили правоохоронці.

У суді Вавринчук вини не визнала, сказала, що жінки були родичами, і одна із них виступала партнером під час пологів.

Дослідивши під час судового розгляду всі обставини кримінального провадження суд наголосив: сторона обвинувачення не інкримінувала Вавринчук передачу немовля жінці з метою експлуатації. Також в обвинувальному акті відсутній мотив вчинення лікаркою дій, спрямованих на передачу дитини.

Таким чином, Олену Вавринчук визнали невинуватою у пред`явленому обвинуваченні за ст.ст. 15 ч. 3, 27 ч. 3, 149 ч. 3 КК України та виправдали, через відсутність в діянні обвинуваченої складу цього кримінального правопорушення.

Раніше суд покарав колишню породіллю та жінку, яким допомагала Олена Вавринчук – їм призначено 5 років умовно.

Джерело: ngp-ua.info