За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Лялькові композиції, представлені на виставці “Ляльки для ненароджених”, квітень-2024. Суспільне Хмельницький
"Тут представлені понад 80 сюжетних ляльок та композицій. Це міжнародний проект. Він був започаткований у 2018 році, і перша виставка відбулась у консульстві у місті Гамбург. Експозиція росла, майстрині доєднувались", — розповідає Валерія Левківська.
Майстриня-лялькарка з села Мальки Старокостянтинівської громади Оксана Носатова через свої роботи ділиться родинними трагедіями 1932-1933 років.
"Мама померла, а потім дитина в утробі матері… І так композиція зветься — "Не народжена". Тканина біла в моєму розумінні це чистота, зародження чогось нового, життя, а чорна — це смерть", — зізнається Оксана Носатова.
Одна із композицій на виставці “Ляльки для ненароджених”, квітень-2024. Суспільне Хмельницький
За словами директора Державного історико-культурного заповідника "Межибіж" Олега Погорільця, цю виставку ляльок у музеї Голодомору в Меджибожі представлено вперше.
"Ця експозиція вже подорожувала: була в Німеччині, потім вона подорожувала по Сходу нашої країни. І ось тепер потрапила туди, де вона і повинна бути. Тема Голодомору дуже важка тема, і навіть показати її засобами художніми, особливо лялькою, дуже складно. Але вони це змогли. Тому що кожна з цих композицій — це практично те, що пережили їхні родини", — розповів Олег Погорілець.
З його слів, виставка триватиме протягом пів року.