У Хмельницькому відбувся дводенний літературний фестиваль “Читай українське”. В ньому взяли участь п’ятеро відомих українських авторів, які пишуть для дітей і дорослих: Віталій Запека, Сергій Дзюба, Артемій Кірсанов, Зоряна Живка та Катерина Єгорушкіна.

У перший день заходу на головній локації фестивалю були Сергій Дзюба та Артемій Кірсанов, автори сценаріїв до фільмів і книг “Заборонений” та “Позивний Бандерас”. Вони поділилися історіями написання цих творів та розповіли хто такі Бандераси.

Директорка літературної кіноспільноти “Бандерас” Валерія Борщевська презентувала книги українських авторів, воїнів та ветеранів, серед яких роботи Василя Піддубного, Володимира Кириченка, Сергія Башкова та Андрія Каспшишака.

Віталій Запека під час душевної розмови “Про книги, життя, війну і не тільки” ділився історіями з війни та життєвим досвідом. Розповів і про свою нову постановку для підлітків, яка готується в одному з українських театрів.

На заході були присутні школярі, студенти та люди старшого віку. Однією з подій фестивалю стала презентація відеороботи 7-річної Марійки Дударчук на вірш Сергія Солов’я, поставлений на музику гурту “Kozak System”.

На завершення першого дня директорка бібліотеки Валентина Черноус подарувала учасникам фестивалю книгу хмельничанина, героя російсько-української війни Євгенія Ролдугіна “Час відважних”, на честь якого у Хмельницькому заснована нова літературна премія.

Другий день фестивалю відзначився зустріччю із Зоряною Живкою та Катериною Єгорушкіною. Письменниці провели майстер-класи для дітей та підлітків, розповіли захопливі історії про українського пса Патрона та літак “Мрія”. Катерина Єгорушкіна поділилася порадами про те, як стати письменником, а під час казкотерапії діти спробували створювати власних персонажів.

Маленькі відвідувачі активно цікавилися книжками авторок, а дорослі також не втрачали нагоди придбати книги з автографами та зробити фото на згадку про фестиваль.

Організатором фестивалю є Хмельницька обласна бібліотека для дітей імені Т.Г.Шевченка за підтримки Українського інституту книги.

Єлизавета Марцонь (фото авторки спеціально для ХМ-ІНСАЙД))



Джерело: xm-inside.com