На Хмельницькій атомній електростанції встановили технологічну естакаду між майбутнім енергоблоком №3 та діючим №2. Ця подія, як зазначили в пресцентрі НАЕК “Енергоатом”, стала частиною відновлювальних робіт на обох енергоблоках, оскільки нова естакада їх з’єднає.

За словами керівника Енергоатому Петра Котіна, естакада між блоками має кілька значень.

По-перше, – технологічне. Адже це дасть можливість готувати блок до монтажу обладнання та постачати від існуючої інфраструктури АЕС необхідні ресурси, такі як пару, електрику, стисле повітря. А по-друге, – символічне, оскільки естакадою діючі енергоблоки ХАЕС з’єднаються з енергоблоком, який ми відновлюємо”, – пояснив Котін.

Наразі стан будівельної готовності третього енергоблоку на Хмельницькій АЕС становить 75-80%. І завершуються перемовини з болгарською стороною щодо постачання обладнання (за технологією ВВЕР-1000 — РЕД.), якого бракує на майданчику атомної.

Керівник НАЕК наголосив, що технологія ВВЕР – знайома українським атомникам. Вітчизняний ядерний парк налічує 15 таких реакторів.

Ми дуже добре володіємо цією технологією. Наші фахівці зводили такі атомні блоки, мають чималу експертизу та потрібний досвід для завершення робіт на ХАЕС-3, ХАЕС-4 та введення їх в експлуатацію”, – сказав Котін.

Він додав, що за роки незалежності Енергоатом власними силами зміг добудувати три енергоблоки за технологією ВВЕР-1000. Тож два блоки на Хмельницькій АЕС, запевнив, компанія завершить без будь-якого російського втручання.

Окремо керівник НАЕК назвав низку переваг добудови енергоблоків №3 та №4 на Хмельницькій АЕС, а саме: вартість виробництва електроенергії на вітчизняних АЕС в кілька разів нижча за ту, що генерують сонячні, вітряні, теплові та газові електростанції.

Добудувати енергоблок №3 на ХАЕС реально протягом трьох років. Четвертий – за рік-півтора після третього. На сьогодні готовність енергоблоку №3 складає 75%, енергоблоку №4 – 25%”, – зауважив Котін.

В Енергатомі констатують, що після захоплення Запорізької АЕС країна втратила 45% атомної генерації. Також додались руйнування теплових електростанцій. Відтак потужностей трьох вітчизняних АЕС не вистачає для повного забезпечення електроенергією населення та економіки.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, на Хмельницькій АЕС розпочали підготовку до зведення енергоблоків №5 та №6 за американською технологією Westinghouse АР1000. На будівельному майданчику станції стартували підготовчі роботи для будівництва градирень майбутніх енергоблоків. Також уряд схвалив законопроєкт, який передбачає прийняття рішення про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків №3 та №4 на ХАЕС.

Нині на Хмельницькій АЕС працюють два енергоблоки номінальною потужністю 1000 МВт кожен. 

(Фото: Енергоатом)



Джерело: xm-inside.com