У Славуті, що на Хмельниччині, в підвальному приміщенні однієї з комунальних будівель громади вирощують 11 культур мікрозелені. Цим займаються три переселенці з Донеччини та Одеси.

За словами спеціаліста відділу стратегічного розвитку Славутської міської ради й співзасновника благодійного фонду громади “Україна. Відроджені з попелу” Петра Бражука, працевлаштування внутрішньо переміщених осіб було однією з умов проєкту зі створення мікроферми, в якому запропонували взяти участь підприємцю, Олександру Іщуку, інформує Суспільне.

“Проєкт реалізували в рамках ініціатива мера за економічне зростання від європейської донорської організації “ПРООН”. Для мікроферми надали грант в розмірі 25 тисяч доларів. Кошти успішно реалізували, фінансовий звіт надали”, — зазначив Петро Бражук.

Підприємець, засновник мікроферми Олександр Іщук розповів, за гроші фонду та міжнародного донора зробили ремонт в підвальному приміщенні, купили обладнання та розхідні матеріали: “Це благодійний проєкт. У нас працюють люди, які потребують цієї роботи. Наприклад, жінка з Донецька втратила домівку, в неї дуже важка ситуація, саме тому вона приїхала до нас”.

Олександр Іщук пояснив, півтора місяця на фермі підбирали й удосконалювали технологію. З’ясували, різним рослинам потрібен різний мікроклімат, ґрунт та термін пророщування: “Наші основні покупці — підприємці: кафе й ресторани. Вони на постійній основі додають мікрозелень до своїх страв. Використовують її як прикрасу”.

За словами переселенця з Маріуполя Олександра, раніше працював на металургійному комбінаті й не думав, що колись змінить свій фах. У Славуті пройшов навчальні курси й тепер вирощує базилік, горох, гірчицю, редис, соняшник та ще шість культур.

“Упродовж місяця вчився на курсах. Спочатку ми почали пробувати вирощувати мікрозелень. З першого разу не все вдалось. Але через місяць виростили зелень, яку змогли продати. Я сам їм те, що вирощую. Мені подобається редис, горох, іноді беру для себе броколі”, — розповів Олександр.

Олександр Іщук зазначив, мікрозелень в Славуті купують по 30-45 гривень за один лоток.

Джерело: ngp-ua.info