Придорожню зупинку поблизу села Бакота, відомого туристичного місця на Хмельниччині, з “нудної” бетонної конструкції перетворили на артоб’єкт. Стіни розмалювали подільськими орнаментами, а всередині зобразили краєвиди і мапу села, як воно виглядало до затоплення під час будівництва Дністровського водосховища.

Роботи виконували фахівці проєкту “Мальоване село”, котрі за підтримки Українського культурного фонду відроджують у туристичних селах Грушка та Гораївка Староушицької громади дністровські традиції.

Зазначається, що мозаїчні зупинки на трасі до Бакоти трапляються теж. Але цю стару “нудну” бетонну конструкція без жодного декору митці вирішили “оживити”.

Тільки останніми роками до українського суспільства дійшло, яким скарбом є/були старі мозаїчні зупинки. Над А-павільйонами працювали професійні художники, вони вражали іноземних туристів, а український автодор знищував їх десятками”, – йдеться у Фейсбуці проєкту “Мальоване село”.

На думку митців проєкту, прикрашання утилітарних ніби-то будок, де люди очікували на автобус, є продовженням та видозміненням української традиції декорування світу навколо, ще одним гімном красі та естетиці, потягом до естетизації побуту.

Про відновлення дністровської культури дорогою до Бакоти ХМ-ІНСАЙД писав у матеріалах:

Історія затоплених сіл: які таємниці зберігає етномузей на Хмельниччині



Джерело: xm-inside.com