Особливої актуальності питання цивільного захисту населення набуло в умовах повномасштабного вторгнення в Україну російської федерації. Ретельно контролюють наявність та стан укриттів. На Хмельниччині зафіксовано більше сотні “проблемних” захисних споруд. У такі справи втручається прокуратура.

Перший заступник керівника Хмельницької обласної прокуратури Юрій Висоцький наголосив, що ще до початку повномасштабного вторгнення російської федерації окремі органи місцевого самоврядування намагались позбутися об’єктів цивільного захисту з метою уникнення обов’язку їх утримання.

Зокрема, у Нетішині прокурори встановили, що міськрада прийняла 11 незаконних рішень щодо списання з балансу комунальної власності 48 об’єктів протирадіаційних укриттів загальною площею близько 33 000 “квадратів”.

Це майже 74% від загальної кількості об’єктів захисту, яких всього у місті налічується 65. У подальшому їх передали ОСББ для використання як підвальні приміщення для власних потреб.

“З прийняттям таких незаконних рішень, громада міста Нетішина втратила можливість для укриття більше 19 000 осіб, що становить більшу половину населення міста. За позовами прокурорів, міська рада наразі відновила право комунальної власності на 41 об’єкт”, – проінформував Юрій Висоцький.

Рішення аналогічного характеру також були прийняті Теофіпольською селищною радою: сесії списали з балансу комунальної власності 29 об’єктів протирадіаційних укриттів загальною площею майже 10 000 квадратних метрів, які можуть розмістити понад 4 500 тис осіб.

“Ці незаконні рішення створили передумови для використання захисних споруд не за призначенням та втрати можливості укриття для захисту населення. Загалом, за втручання прокурорів, судами зобов’язано зареєструвати право комунальної власності на 87 об’єктів на Хмельниччині площею майже 50 000 кв м та місткістю близько 28 000 осіб”, – підсумував правоохорнець.

Окрім цього, прокурори вживають заходи представницького характеру про зобов’язання відповідальних осіб до приведення об’єктів захисту цивільного населення у належний для використання стан.

“З початку повномасштабного вторгнення прокурори Хмельниччини пред’явили позови щодо забезпечення належного утримання 26 захисних споруд, площею понад 5,5 тис “квадратів” та місткістю 5 000 осіб. 10 з них уже задоволено судами стосовно 9 об’єктів місткістю 1 550 осіб та площею понад 2 000 кв м”, – відзвітував перший заступник керівника Хмельницької обласної прокуратури.



Джерело: xm-inside.com