У Летичівській громаді зафіксовано випадок захворювання на сказ. Місцеве подружжя знайшло обабіч дороги мертву лисицю. Як виявилось, тварина була хворою.

Про таке інформує Летичівська селищна рада.

26 вересня житель селища Летичів, їхавши на власному автомобілі, на дорозі біля урочища «Пантюх», що прилягає до мікрорайону «Залетичівка», знайшов мертву червону лисицю. Разом із дружиною вони упакували труп лисиці в мішок та поклали у багажник власного автомобіля.

Наступного дня привезли його в Летичівську дільничну лікарню ветеринарної медицини.

«При дослідженні відповідного матеріалу в Хмельницькій регіональній державній лабораторії Держпродспоживслужби встановлено захворювання лисиці на сказ», – повідомляють в муніципалітеті.

Подружжя звернулось до КНП «Летичівська багатопрофільна лікарня», де проходить курс щеплень проти сказу.

Опісля цієї ситуації було проведено засідання Місцевої Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Летичівській селищній раді.

«Прийнято рішення щодо запровадження карантинних обмежень з 2 жовтня по сказу на території урочища «Пантюх» та прилеглого до нього мікрорайону «Залетичівка» селища Летичів. Визначено карантину зону в межах: вогнище інфекції – урочище «Пантюх» Летичівської ТГ, Хмельницького району. Інфікована зона – урочище «Пантюх» та прилеглий до нього мікрорайон «Залетичівка». Буферна (загрозлива) зона – решта території селища Летичів, села Рудня і Терлівка», – інформують в селищній раді.

Місця, де знайшли хвору на сказ тварину та автомобіль продезінфікували. Щодо людей, які мали контакт із хворою на сказ лисицею, проінформували місцеву лікарню.

Також ветеринарними спеціалістами проводиться подвірний обхід та щеплення всіх сільськогосподарських та домашніх тварин проти сказу в неблагополучному пункті та загрозливій зоні.

«Власники тварин, які не мають можливості вакцинувати свою тварину в день обходу дворами – можуть доставляти їх у Летичівську дільничну лікарню ветеринарної медицини. Вакцинація тварин проти сказу під час карантинних обмежень ОБОВ’ЯЗКОВА! У разі відмови у фіксації чи наданні тварин на щеплення власник тварини буде притягнутий до адміністративної відповідальності», – наголосили в селищній раді.

Як інформував ХМ-ІНСАЙД, навесні на території Хмельниччини розпочали кампанію з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Згодом фахівці інформували, що в області поменшало випадків сказу. Уже влітку хвора на сказ кішка покусала двох людей у Летичівській громаді. Також від сказу вакцинували майже 1400 тварин у Волочиській громаді.



Джерело: xm-inside.com