Вчора у Хмельницькій ОВА відбулася робоча нарада з НЕК «Укренерго» з ключових питань, пов’язаних з:

  • підвищенням надійності енергоблоків Хмельницької АЕС;
  • забезпеченням енергозабезпечення північного регіону Хмельницької області, у тому числі Нетішинської територіальної громади та м. Нетішин;
  • безперебійним живленням об’єктів АТ «НАЕК «Енергоатом» без обмежень по потужності;
  • підготовкою до будівництва нових енергоблоків на ХАЕС.

В засіданні взяли участь начальник ОВА Cергій Тюрін, заступник начальника ОВА Володимир Білик, член правління НЕК «Укренерго» Олексій Брехт, представники Міністерства енергетики України, НКРЕКП, керівник АТ «Хмельницькобленерго», ВП “Хмельницька АЕС” та структурні підрозділи ОВА.

Під час наради було обговорено пропозиції щодо модернізації та реконструкції існуючої енергетичної інфраструктури; впровадження нових технологій для підвищення енергоефективності.

Начальник ОВА Сергій Тюрін підкреслив, що енергетична безпека є одним з найважливіших питань в теперішній час війни.

За результатами наради було досягнуто домовленостей про подальшу співпрацю між ОВА, НЕК «Укренерго», АТ «НАЕК «Енергоатом», Хмельницькобленерго.

Нагадаємо, що аварійні відключення споживачів — наслідок величезних проблем, створених ракетними і дроновими атаками ЗС РФ. Основна і першочергова причина — це знищення енергетичної інфраструктури росіянами. Все інше — це вже наслідки цієї причини.

“Шансів на відновлення в повному обсязі того, що було знищено, немає. Цифру у 8 гігаватів втраченої потужності можна суттєво знизити в рамках підготовки до зими, але точно не в рази”, – пояснює радник прем’єра Дениса Шмигаля Юрій Бойко.

Загалом відновлення втрачених потужностей може зайняти роки.

“У нас відвертий дефіцит генеруючих потужностей. Проблеми з генерацією швидко вирішити не вдасться. Мій особистий прогноз – ми будемо жити з дефіцитом електроенергії наступні два роки, це буде нормальним станом для української енергосистеми”, – заявив на брифінгу в Українському кризовому медіацентрі директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко.

Джерело: ngp-ua.info