Новітню методику із застосуванням спеціальних комп’ютерних програм і VR-окулярів поліцейські психологи почали використовувати під час психологічної реабілітації бійців спецпідрозділів поліції, які повернулися із зони ведення активних бойових дій. Обладнання для проведення VR-терапії придбали за сприяння поліцейської профспілки.
Детальніше про новий метод розповіли у поліції Хмельниччини.
Інноваційну технологію фахівці сектору психологічного забезпечення УКЗ ГУНП в Хмельницькій області застосовують у межах когнітивно-поведінкової терапії.
“Спеціально розроблені українською технологічною компанією Aspichi програми для VR-окулярів спрямовані на психоедукацію, розслаблення, роботу з емоціями, увагою, тривожністю та сприйняттям себе тут і зараз. Саме цього потребують працівники поліції, які повернулись після тривалого перебування на передовій, для того, щоб ефективно інтегруватися назад у звичне середовище та перейти до буденного ритму життя серед колег та в колі сім’ї”, – пояснюють у поліції.
Ефект занурення у віртуальні розслаблюючі пейзажі психологи підсилили за допомогою ароматерапії.
“Під кожну релаксаційну сесію ми намагаємося підібрати аромат, що відповідає картинці, яку спостерігає людина в VR-окулярах. Якщо це, наприклад, гори, ми запалюємо свічку з ароматом гірського повітря, якщо ж океан — використовуємо заспокійливі морські запахи”, — розповідає поліцейська психологиня Олеся Редик, яка працює з бійцями спецпідрозділів.
І додає: такі віртуальні сесії психологічної реабілітації викликають надзвичайне захоплення у їхніх учасників. Жартома бійці навіть порівнюють їх з мінівідпусткою з можливістю побувати там, де ніколи ще не був.
Джерело: xm-inside.com