Пропагандистські російські медіа та користувачі соцмереж поширюють повідомлення, що начебто внаслідок російського удару по аеродрому в Старокостянтинові «загинув американський військовослужбовець». Такий «вкид» не витримав перевірки фактчекерів.

Cайт для перевірки фактів Stopfake оприлюднив результати дослідження чергової ворожої ІПСО.

У соціальних мережах і на російських сайтах поширюють інформацію про те, що нібито в результаті російського удару по військовому аеродрому в Старокостянтинові на Хмельниччині 26 вересня «загинув кадровий військовослужбовець ВПС США». Про це начебто стало відомо з поста дружини загиблого американського військового в соцмережах.

Скриншот відповідної публікації, розміщений користувачем з ніком Melanie Malwin-Parker у соцмережі Facebook, російські сайти використовують як доказ у своїх повідомленнях.

«А це означає, що серйозних озброєнь, а тим більше бомбардувальників, ніхто Україні більше не дасть», – підсумовують у пабліках.

Насправді, як наголошують дослідники, публікація так званої «дружини американського льотчика» у соцмережі Facebook є фейковою, як і сторінка самої жінки. Результати пошуку у Facebook, інших соцмережах, а також у Google не видають жодного подібного повідомлення або аккаунту.

Сам текст повідомлення також викликає безліч запитань: він написаний неорганічно як для «вдови американського військового», ніби копіюючи наративи російської пропаганди. Уявна «вдова» нарікає на те, що її чоловік погодився брати участь у «програмі іноземних інструкторів в Україні», точно знає, що на аеродромі в Старокостянтинові (вона навіть граматично правильно пише непросту і маловідому для іноземців назву цього населеного пункту) було уражено п’ять літаків F-16, і не забуває про це згадати”, – пояснюють журналісти.

Пост, зауважують аналітики, було відредаговано, а текст накладено на відповідне тло у фоторедакторі. Більше того, на військово-повітряній базі «Алтус» у США, де нібито служив загиблий льотчик, не дислокуються винищувачі F-16, вона призначена для базування транспортних літаків і заправників.

Крім того, пошук у Google жінки з ім’ям Melanie Malwin-Parker, а також її чоловіка Steven Malwin-Parker або Steven Parker не дає ніяких результатів, окрім фейкових публікацій у соцмережах.



Джерело: xm-inside.com