145 років виповнилося церкві Святої Трійці, що у селі Малі Жеребки на Хмельниччині. Церква зберегла свою первісну форму, та належить до щойно виявлених об’єктів архітектури.

За словами настоятеля храму Степана Коліщака, розписам, які збереглись на стінах храму, також 145 років.

“Є ікона на якій зображений Ісус, який молиться на горі Сіон. Такі старовинні ікони, тільки на самому дереві — не на полотні, не на фанері, а просто на дереві”.

Храм має площу 50 квадратних метрів, сказав настоятель. Побудована церква з дуба без жодного цвяха у вигляді хреста, має балкон для хору, йдеться у матеріалі Суспільного.

“Балкон розрахований для трьох-чотирьох хористів, але загалом і 10 може вмістити. Це теж показник старовинності, бо колись так будували: багато було людей, а хористи теж займають місце в церкві”.

У цьому ж храмі збереглася і церковна атрибутика, зокрема старовина плащаниця, сказав Степан Коліщак.

У храмі є три входи, колись усі ці двері відчиняли, бо люди сходилися на свята із навколишніх сіл, пригадав священник: “Колись на цій території не було церков, лиш ця збереглась”.

Сюди місцеві жителі приносили церковні книги, розповіла парафіянка храму Зоя Шевчук, яка чула розповіді старожилів: “Приносили старі книги, намолені, на збереження, бо там розбирали церкви. Навіть є ще деякі старі книги, підписані, з якого вони села, простим олівцем”.

Храм радянська влада залишила з практичних міркувань, сказала жінка. Там облаштували зерносховище, а потім клуб. Церква має свої легенди з часів Другої світової війни.

“Кажуть, що там сидів німецький снайпер. Німецьку каску знаходили на дзвіниці. В тій касці бабульки “серібрянку калатали” (ред. фарбу) і підмальовували ікони, де потрібно”.

Річницю збудування церкви — храмове свято, відзначають на День Святої Трійці, сказав староста Михиринецького старостинського округу Оксана Рева: “Перед 145 річним ювілеєм дуже багато людей доєдналось, аби зробити ремонт в храмі: хто коштами, хто працею”.

Як розповіла заступниця начальника управління культури Валентина Лукашук, церква Святої Трійці зареєстрована, як щойно виявлений об’єкт архітектури.

Джерело: ngp-ua.info