- Військовим пропонують безкоштовний відпочинок і відновлення на Бакоті.
- В програмі – від піших прогулянок, плавання до арт-терапії і дегустації.
- Розповідаємо детальніше про проєкт «бакототерапії».
Одного дня посмакувати лікарськими чаями та медом, іншого – відвідати арт-терапію та пройти 12 кілометрів узбережжям Дністра.
Це лише частина програми бакототерапії, яку пропонують пройти військовим. Вона доступна не лише для захисників з Хмельниччини, а й з усієї України. Розповідаємо детальніше про проєкт і як приєднатись.
Що це за проєкт і для кого?
Бакототерапія – це безкоштовна програма для ветеранів та військових. Вона включає в себе прогулянки та екскурсії Подільськими Товтрами та схилами Дністровського каньйону. Обіцяють також культурне та гастрономічне дослідження регіону.
Нагадаємо, Бакота – колись затоплене село, а сьогодні популярне туристичне місце на Дністрі в межах Кам’янець-Подільського району. Саме туди кличуть відновитись і зцілитись військових через піші прогулянки, екскурсії, різьблення по дереву, спілкування з іншими та з природою.
Автором проєкту «бакототерапії» є хмельничанин Сергій Толстіхін. Він – власник садиби «Дім мандрівника» у селі Гораївка на Дністрі. Розповідає, ідея створити цю програму виникла минулого року. Тоді на садибі саме проходили реабілітацію і відпочивали сім’ї вимушених переселенців. А восени, коли діти повернулись до школи, вирішили запросити сюди військових ветеранів.
«Бакототерапію» організовує ХОМГО Територія і вона буде проходити в «Бакота Хабі» і в «Домі мандрівника». Проєкт реалізують за фінансової підтримки програми «Ulead».
Наразі вже провели дві бакототерапії, які відвідали близько двох десятків воїнів.
– Ми запрошуємо військових ветеранів, які мають різноманітні поранення, а також фізичну або психологічну потребу в реабілітації, – каже Сергій Толстіхін.
Додамо, що програма не передбачає відвідування бакототерапії спільно із сім’єю. Організатори наголошують, що терапія розрахована на участь самих військових.
Що входить в програму?
Програма розрахована на чотири дні. Учасникам обіцяють ходіння горами, знайомство з Бакотською затокою, піші прогулянки узбережжям Дністра.
Окрім цього, з військовими працюватимуть психологи, а також запланована арт-терапія.
– Ми запросили скульптора по дереву Дмитра Забеліна, який вчив військових азам різьблення по дереву і вони разом створювали арт-об’єкт. Також відвідали підприємство, де ветеранів частували медом, крафтовими сирами та лікарськими чаями. Додам, що бакототерапія відбувається без алкоголю, – каже Сергій Толстіхін.
В травні стартує заїзд: як приєднатись?
Організатори додають, що географічних обмежень для учасників немає. Бакоту можуть відвідати військові з усіх куточків України.
Наступний заїзд планується із 13 по 17 травня і в червні.
Бажаючим потрібно зареєструватись. Заповнити гугл-форму можна за посиланням: https://forms.gle/9Z78YdCkvakEqaM49