За понад два роки повномасштабної війни росіяни зруйнували сотні тисяч будівель на території України. Кількість пошкоджених об’єктів порахувати точно неможливо, адже обстріли українських міст не зупиняються. Фізично немає змоги оцінити масштаби руйнувань. Але вся наявна статистика свідчить, що вони колосальні. LIGA.net зібрала інформацію про руйнування і відновлення з усіх обласних військових адміністрацій. Тож яка ситуація на Хмельниччині?

з 24 лютого 2022-го до лютого 2024 року росіяни зруйнували в Україні понад 213 000 об’єктів. Найбільше постраждав житлово-комунальний сектор, а також торгівля та промисловість, транспорт, сільське господарство та енергетика.

Найбільш зруйнованими регіонами визначені Донецька, Харківська, Луганська, Запорізька, Херсонська та Київська області. За інформацією Світового банку, 10% житлового фонду України пошкоджено або повністю зруйновано через обстріли РФ.

На Хмельниччині зафіксовано 6 086 зруйнованих та пошкоджених внаслідок війни об’єктів. Майже третина з них – приватні будинки – 2458, а також 58 багатоквартирних будинків, 14 медзакладів, 20 навчальних закладів, 30 закладів культури, 8- адмінбудівель.

На відбудову областей ОВА отримали понад 16 млрд гривень — ця цифра включає всі області, окрім Львівської, Луганської, Запорізької, Івано-Франківської та тимчасово окупованого Криму. Світовий банк оцінює потреби на відбудову в $486 млрд.

Хмельницькій області виділили на відновлення об’єктів під час повномасштабного вторгнення 42,39 млн грн

Хмельницька ОВА надіслала LIGA.net власні дані щодо зруйнованих та пошкоджених об’єктів, проте паралельно ще розіслала наш запит на свої 60 територіальних громад (ТГ).

“Ця область стала унікальною, адже ми самостійно підрахували кількість пошкоджених об’єктів. І навіть розробили інтерактивну мапу, де зазначили всі тергромади та зафіксовані пошкодження. З 60 ТГ пошкоджень та руйнувань зазнали 19, ще три не надали відповідь на запит. Усі інші – без руйнацій”, – інформують у виданні.

Найбільше постраждали, згідно з відповідями на запити, Хмельницька, Крупецька та Чорноострівська територіальні громади. На них припадає майже 84% усіх пошкоджених об’єктів Хмельницької області.

Так, за даними дослідження на підставі відповідей тергромад, зруйновано та пошкоджено об’єктів у громадах:

  • Хмельницька — 2910,
  • Крупецька — 1225,
  • Чорноострівська — 957,
  • Улашанівська — 517,
  • Деражнянська — 161,
  • Старокостянтинівська — 152,
  • Шепетівська — 64,
  • Нетішинська — 44,
  • Миролюбненська — 11,
  • Летичівська та Ганнопільська — по 10,
  • Красилівська та Розсошанська — по 9,
  • Заслучненська та Полонська — по 3,
  • Староушицька — 1.

“Приватне житло стало ціллю номер один для росії. Значну частину інших об’єктів довелося віднести у розділ “інше”, адже найбільша за пошкодженнями Хмельницька міська громада не надала точних даних – лише загальну кількість руйнацій”, – пояснюють журналісти ресурсу.

Усього в Хмельницькій області вдалося виділили з різних джерел 42,4 млн грн на відновлення. Найбільше пішло на багатоквартирні будинки – майже 8,5 млн грн, та на приватні – майже 8 млн. Знову ж, через значну кількість об’єктів у розділі “інше”, половина коштів припадає саме на цю категорію – 21,6 млн грн.

Кошти виділяли й на заклади культури – 2 млн грн, на дитячі садки та школи – 1,6 млн грн, та на лікарні – майже 400 000 грн. На адміністративні будівлі витратили 390 000 грн.

За інформацією видання, до загальної суми увійшли усі кошти, виділені та фактично витрачені на відновлення обʼєктів та інфраструктури за розпорядженнями Кабміну, міністерств, ОДА, міських рад та рад обʼєднаних ТГ. Також враховані кошти, виділені Фондом ліквідації наслідків збройної агресії, Фондом відновлення зруйнованого майна та інфраструктури UNITED24, та компенсації за програмою “єВідновлення”.



Джерело: xm-inside.com