-
За рік суди покарали 104 корупціонерів по області.
-
Які найпоширеніші корупційні злочини, та які покарання за них виносять, дізнавайтесь в матеріалі
На Хмельниччині суди покарали 104 людини за корупційні злочини. Цей показник — середній в Україні.
Таку статистику опублікували на майданчику “Опендатабот”.
Загалом, в Україні за 2023 рік до Реєстру корупціонерів потрапили 2 420 осіб . Це майже утричі менше порівняно з 2021 роком. У довоєнний рік перелік поповнився на майже 7 тисяч записів.
Найбагатшим на корупцію регіоном виявилися Львівщина та Київщина. Хмельниччина — регіон, де хабарників за кількістю менше середнього показника по областях.
На порталі розповіли, що найпопулярнішими причинами потрапляння до реєстру у 2022-2023 роках були пропозиція хабару (38,2%) та дії або бездіяльність у владі (53,1% випадків).
У 2021 році люди потрапляли до Реєстру корупціонерів, переважно, через порушення, пов’язані з деклараціями — 75,9% вироків. У 2023 році частка таких справ скоротилася до 1,6%. Це пов’язано з тим, йдеться в дописі, що від початку великої війни НАЗК не перевіряли декларації посадовців, а сама подача декларацій не була обовʼязковою.
Стосовно покарань, то найчастіше корупціонерів засуджують до штрафів — 92% вироків. Позбавлення волі та громадські роботи або ж іспитовий строк в сумі складають десь 5-8% покарань.
На майданчику розповіли, що в Реєстрі є довічні вироки для корупціонерів. Щоправда, у цьому випадку додаткове покарання за корупцію отримав вже довічно засуджений чоловік. Він запропонував 2 тис. грн хабаря працівнику в’язниці, аби той дозволив йому отримати модем. Нове покарання за корупцію доєдналося до попереднього вироку — й людина опинилася в Реєстрі корупціонерів як довічно увʼязнена.
Ще один в’язень пропонував 200 дол. щомісяця наглядачу, аби той дозволив йому вільно ходити по території в’язниці. Як результат, тепер він має відсидіти додаткових 11 років та потрапив на довічно до реєстру корупціонерів.
«На жаль, Реєстр корупціонерів досі не є індикатором боротьби із корупцією в Украіні. Як і не може вибіркове покарання бути вирішенням проблеми корупції, замість відбудови прозорих систем. Довічні ув’язнення „за корупцію“ відображають якість даних реєстру та якість роботи НАЗК», — прокоментував Олексій Іванкін, засновник Опендатаботу