Військовослужбовці Національної гвардії України, які нещодавно приєдналися до війська, проходять інтенсивну базову загальновійськову підготовку. Навчання тривають майже два місяці, а їхня програма побудована з урахуванням актуального бойового досвіду і реалій війни. Одним із найскладніших, але й найефективніших елементів підготовки є психологічна смуга перешкод. Її успішно долають гвардійці хмельницького підрозділу НГУ.

Як відбуваються навчання, розповіли у групі інформації та комунікації війкової частини 3053 Нацгвардії України м. Хмельницький.

Проходження такої смуги, як зазначається, допомагає військовослужбовцям адаптуватися до психологічного навантаження, знизити ризик паніки в екстремальних ситуаціях та покращити командну взаємодію.

«Психологічна смуга перешкод є ефективним методом підготовки військовослужбовців до виконання бойових завдань. Вона моделює стресові ситуації, наближені до реальних умов бою. Це дозволяє розвивати стресостійкість, витривалість і навички швидкого прийняття рішень у критичних умовах. Саме тому її проходження є важливою частиною підготовки перед відправленням на бойові завдання», – зазначила офіцер-психолог хмельницького підрозділу Анастасія Коваленко.

Гвардієць Олександр, який пройшов випробування, поділився своїми враженнями:

«Кожен чоловік має через це пройти і бути більш підготовленим для того, щоб стати на захист своєї землі, своїх рідних і близьких».

Психологічна смуга перешкод, додають у підрозділі, є невіддільною частиною загальновійськової підготовки. Це, кажуть, допомагає гвардійцям стати сильнішими не лише фізично, а й морально. Вона готує їх до реальних бойових умов, підвищує рівень згуртованості та навчає контролювати емоції під час стресових ситуацій.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, у Хмельницькому бійці проходять реабілітацію після фронту і поранень. 



Джерело: xm-inside.com