За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Проєкт меморіального комплексу військових поховань у Львові, квітень-2024. Дмитро Райфшнайдер
За словами Дмитра, взяти участь у конкурсі хотіли обидва.
"Віктор дуже "горів" цим проєктом. Він дуже сильний в такій от саме сакральній архітектурі. У Віктора друг похований на цьому ж кладовищі, тому для нього цей проєкт особливо близький", — сказав Дмитро.
У Торонто Віктор Голубєв має основну роботу, тому над проєктом працював кожну вільну хвилину вранці, ввечері та у вихідні.
"Цей проєкт — комплексний. Крім могил загиблих військовослужбовців, це ще колумбарій, сквер, музей, монумент невідомому солдату та каплиця. Хрести на шестистах сімдесяти пяти могилах планують зробити з білого архітектурного бетону із вкрапленнями натурального каменю, на похованнях нехристиян встановлять інші символи відповідно до їхніх релігій або надгробні камені. Всюди можна буде дістатися на колісному кріслі", — пояснив Віктор.
Проєкт меморіального комплексу військових поховань, квітень-2024. Дмитро Райфшнайдер
За його словами, цей монумент — двосторонній, з вулиці це — продовження ландшафту, з парку — скульптура.
Цей проєкт — не остаточний варіант. На наступному тижні представники Львівської міської ради мають спілкуватися з родичами похованих на львівському Марсовому полі.
"Зрозуміло, що це буде велика робота. Будемо все узгоджувати, погоджувати. Міська рада Львова дуже приділяє велику увагу. Вони будуть збирати всіх членів родин загиблих і зі всіма проговорювати, все узгоджувати", — зазначив Дмитро Райфшнайдер.
З його слів, площа комплексу — понад три з половиною гектари, будуватимуть його не за бюджетні гроші, і коли саме розпочнуть, остаточно ще невідомо.