Всі моделі корейського виробника Samsung, незалежно від вартості та функціоналу, оснащені потужною системою самодіагностики, яка при виникненні нештатної ситуації, що загрожує непередбачуваними наслідками для обладнання або користувача, перериває цикл прання та виводить на індикатори панелі керування або на табло певний сервісний код. Після розшифрування цих символів можна визначити причину зупинки пралки.

Розшифровка найчастіших кодів помилок пральних машин Samsung

Більшість сучасних моделей пралок Samsung оснащено дисплеєм, на який виводяться всі інформаційні та аварійні повідомлення. Але на більш старих машинках табло відсутнє і інформація відображається на світлодіодах лицьової панелі у вигляді комбінації індикаторів, що світяться, миготять або погасли. Розглянемо детальніше найчастіші помилки пральних машин Samsung, їх причини, методи ремонту техніки, а також як вони відображаються на моделях без табло.

Що робити, якщо машинка зупинилася з кодами 4E, 4C, E1

Поява однієї з цих помилок вказує на проблеми із наповненням бака. Щоб виключити зовнішні фактори, перевірте:

  • чи відкритий вентиль подачі води на машинку;
  • чи нормальний тиск у водопроводі;
  • чи не перетиснутий заливний шланг;
  • чи не засмітився сітковий фільтр;
  • чи не зливається мимоволі вода із баку в каналізацію;
  • чи не спрацював захист від протікання.

Також причиною може стати несправний пресостат або наливний клапан. У пралках без табло помилка індикується загоранням всіх індикаторів прання та нижнього індикатора температури.

Що означає помилки з кодами 5E, 5C, E2

Ця група помилок з’являється при порушенні зливу відпрацьованої води з бака пралки. Причиною зупинки може стати:

  • засмічення зливного шланга, внутрішніх рукавів машинки чи зовнішньої каналізації;
  • перегин зливного шланга;
  • засмічення дренажного фільтра;
  • замерзання води у системі зливу при зберіганні апарату на морозі.

Крім цього злив не працюватиме при поломці дренажного насоса. У моделях без дисплея, при такій помилці засвічуються усі індикатори режимів прання та другий знизу “температурний” світлодіод. Щоб запустити пральну машину, необхідно усунути перераховані вище фактори, а при поломці насоса – запросити майстра сервіс центру.

Чому виникають помилки HE, HC, E5, E6

Якщо після зупинки машини на дисплеї висвітлилася одна з цих помилок – виникла проблема з нагріванням води у баку. Причиною зупинки найчастіше стає непрацюючий нагрівальний елемент, порушення контактів в електропроводці (внутрішній або зовнішній), а також вихід з ладу елементів керування ТЕНом на платі керуючого контролера. Відключіть машину від електромережі та перевірте опір нагрівального елемента. Справний ТЕН має опір 20-40 Ом між клемами та нескінченність по відношенню до корпусу. У пральнях без дисплея про помилку можна судити з загоряння всіх індикаторів прання плюс другого зверху та нижнього “температурного” індикатора.

Що трапилося, якщо машинка видає помилки DE, DC, ED

При появі на табло однієї з цих помилок потрібно звернути увагу на механізм закриття дверцят люка. Переконайтеся, що вона щільно закрита і цьому не перешкоджають речі з барабана або сторонній предмет у механізмі замка. Якщо нічого підозрілого не виявили, можливо вийшла з ладу термотаблетка (модуль УБЛ), язичок замка, ручка відкривання люка. Також причиною може стати деформація петльового механізму або самих дверцят. Іноді майстри знаходять поломку в платі керування чи сполучній проводці. У моделях без табло у таких ситуаціях загоряються всі індикатори режимів прання одночасно з усіма індикаторами температури.

При яких поломках на табло машинки з’являються помилки 3E, 6E, Eb та EA

розшифровка кодів помилок Samsung

Такі помилки з’являються на дисплеї, якщо вал електродвигуна перестав обертатися. Це може бути викликане перевантаженням барабана, несправністю електродвигуна (знос щіток, обрив або замикання обмоток) або поломкою таходатчика, що контролює обороти якоря. Також причиною може стати несправність в електронному модулі керування або з’єднувальних проводах. Якщо барабан при знятому ремені обертається вільно – проблема в електродвигуні, якщо барабан не провертається, напевно заклинили підшипники. У машинках без дисплея за такої поломки загоряються всі світлодіоди режимів прання разом із верхнім і другим знизу “температурним” індикатором.

Що робити, якщо машинка не стирає, а на табло висвічуються коди LE, LC або E9

Кожен із цих кодів вказує на мимовільний злив води в каналізацію. Це може бути викликано, як несправністю дренажного насоса, порушенням герметичності патрубків або внутрішніх з’єднувальних шлангів, тріщиною в баку або неправильним положенням зливного шланга (немає коліна). Іноді причиною може стати хибне чи правильне спрацьовування системи виявлення протікання. За відсутності дисплея на пральній загоряються сигнальні лампи всіх режимів прання разом із верхнім “температурним” світлодіодом. Перевірте герметичність системи подачі та відведення води. Усуньте виявлені дефекти.

Як усунути сервісні повідомлення з кодами UE, UB та E4 самостійно

Ці коди рідко свідчать про несправність. Найчастіше вони сигналізують про нерівномірний розподіл речей у барабані, коли вони збилися в купу, а також у випадках, коли в барабані занадто багато або недостатньо речей. У пралках без табло горять усі лампочки режимів прання разом із другим зверху “температурним” індикатором. Щоб продовжити прання, потрібно відкрити дверцята люка, розплутати речі та розподілити їх рівномірно по внутрішній поверхні барабана. Після цього закрити двері та натиснути кнопку Старт/Пауза, щоб продовжити виконання циклу. Якщо помилка з’являється після ручного коригування балансу, напевно виникла поломка і потрібне втручання фахівця.

Через що на табло з’являються помилки UC та 9C

Найчастіше такі повідомлення з’являються через низьку або високу напругу в електромережі. Але винуватцем може ставати і модуль управління, що неправильно визначає напругу. Виміряйте напругу тестером чи мультиметром. Якщо воно не відповідає нормам, запросіть спеціаліста-електрика для усунення причини.

Що викликає помилки 0E, 0F, OC, E3

Зазвичай такі помилки виникають через некоректну роботу датчика рівня води в баку (пресостат). Але іноді датчик виявляється правий – рівень води в баку не відповідає нормі через несправність елементів заливної та зливної систем (заливного клапана, дренажного насоса або інших елементів тракту). У бюджетних машинках без табло світяться індикаторні світлодіоди всіх режимів прання разом із двома нижніми “температурними” світлодіодами.

Кількість сервісних кодів, що використовуються в пральних машинках, дуже велика. Завдяки їм майстер може навіть дистанційно визначити несправність та взяти з собою необхідні запчастини. Тому при дзвінку до сервісцентру https://nadomu.km.ua не забудьте повідомити диспетчера код помилки та обставини її виникнення.