Ворог час від часу продовжує вигадувати фейкові новини про Хмельницьку АЕС, які потім просувають у соцмережах. Фото: колаж автора
В «Енергоатомі» та на ХАЕС інформацію спростовують.
Сьогодні, 30 квітня, в різних месенджерах почали поширювати інформацію про нібито позаштатну ситуацію на Хмельницькій атомній електростанції, через яку начебто підвищився радіаційний фон на Хмельниччині та сусідній Рівненькій області.
«Увага! На Хмельницькій АЕС сталася позаштатна ситуація! У зв’язку з чим можливе підвищення радіоактивного фону в Хмельницькій та Рівненській областях. Водопровідну воду можна використовувати для побутових потреб, але не можна вживати! Вживайте лише те, що зберігалось в герметичному пакуванні. Зберігайте спокій! Слідкуйте за офіційними джерелами інформації», – йдеться в таких повідомленнях.
«АТ «НАЕК «Енергоатом» офіційно повідомляє, що зазначена інформація не відповідає дійсності, – йдеться в заяві «Енергоатому». – Хмельницька атомна електростанція працює в штатному режимі. Жодних відхилень від нормальної експлуатації атомної станції немає, як і немає жодних «нештатних ситуацій». Радіаційний стан на станції перебуває у межах чинних норм». Там нагадують, що дані про радіаційний стан на промислових майданчиках та в зонах спостереження атомних станцій АТ «НАЕК «Енергоатом» доступні за посиланням https://old.energoatom.com.ua/table.html Також про стан забруднюваності можна дізнаватися з онлайн-мапи https://www.saveecobot.com/radiation-maps
Водночас, на Хмельницький атомній повідомили, що радіаційний стан навколо Хмельницької АЕС 30 квітня 2024 року на промисловому майданчику та у прилеглих регіонах знаходиться на рівні, відповідному нормальній експлуатації енергоблоків, і не перевищує природних фонових значень: «Зауважень до роботи обладнання немає.
Станом на 14 год 12 хв 30.04.2024 автоматичною системою контролю радіаційного стану зафіксовано наступні значення гамма-фону у зоні спостереження ХАЕС:
Плужне 0.07 мкЗв/год
Білотин 0.09 мкЗв/год
Дертка 0.09 мкЗв/год
Славута 0.06 мкЗв/год
Комарівка 0.06 мкЗв/год
Рибгосп 0.07 мкЗв/год
Полянь 0.09 мкЗв/год
ЦПК (центральний пост контролю, Нетішин) 0.06 мкЗв/год
Кривин 0.09 мкЗв/год
Нетішин 0.08 мкЗв/год
Острог 0.08 мкЗв/год»
«Поява подібних повідомлень засвідчує факт використання країною-агресором будь-якого приводу для дестабілізації суспільства в нашій країні, дискредитації державних органів влади та ослаблення спроможностей нашої держави до подальшої боротьби», – вважають в «Енергатомі».
Нагадаємо, в березні цього року роспропаганда поширювала фейк, на Україну чекає нова ядерна катастрофа. Приводом для чергового ядерного апокаліпсису в Україні стало відключення від мережі другого енергоблоку Хмельницької АЕС.