Сучасний спортивно-реабілітаційний центр з басейнами та багатофункціональними залами відкрили у місті Красилів ще в листопаді 2021 року. Тоді кореспонденти ХМ-ІНСАЙД побували на події й зняли відео, де показали, що звели його на місці старої котельні, зробили сучасну реконструкцію, обладнали усім необхідним. А з початком повномасштабної війни тут активно працюють із ветеранами. Які послуги надають тепер – знову дізнавалась наша журналістка.

Щоби в Красилові запрацював спортивно-реабілітаційний центр, знадобилося 52 000 000 гривень. 30,1 мільйона було виділено з державного фонду регіонального розвитку, 10,4 мільйона профінансовано за рахунок субвенції з держбюджету, а решта – бюджет громади.

«Це була не лише моя мрія і прагнення багатьох мешканців Красилова, а й потреба, Але завдання здавалось нездійсненним. Багато хто зупиняв мене і казав, що це – об’єкт розкоші. Ми не здались і реалізували цей проєкт. Вважаю, що наш спортивно-реабілітаційний центр – гордість громади», – каже міський голова Красилова Ніла Островська.

Посадовиця зізнається, мала побоювання, що утримання центру дорого обходитиметься бюджету громади. Одне відвідування басейну, яке не обмежене у часі, тут коштує 100 гривень. Втім, завдяки масовості, об’єкт став популярним і вже отримує доходи – близько 200 000 гривень щомісяця, що покриває витрати та плату за енергоносії.

«Очистка води у наших басейнах, мабуть, найкраща в області та одна із передових в Україні. Маємо окреме приміщення із дуже складним обладнанням, яке дозволяє мати якість води, аналогів якій немає. Ми цим пишаємось, адже задля цього сюди приїжджають і з інших громад – Старокостянтинівської, Волочиської, Теофіпольської», – ділиться мер.

У закладі працюють дитячий та дорослий басейни. Малюковий, глибиною 90 сантиметрів, облаштований для потреб дітей з інвалідністю. Сюди на заняття їх привозять на соціальному таксі. Температура води – 30 градусів. Тут займаються навіть новонароджені з мамами. З дітьми працюють тренери і є можливість відвідувати індивідуальні чи групові заняття.

Великий басейн відповідає олімпійським стандартам. Має довжину 25 метрів і 2,1 метра глибини. Температура води – 27-28 градусів. Одночасно в ньому може перебувати до 50 чоловік.

Працюють в закладі тренажерні зали і масажні кабінети.

Користується попитом у відвідувачів і гідромасажна ванна, яка за рахунок потоку води і повітря робить оздоровчий масаж, який, за словами масажистки Вікторії Яцкевич, покращує роботу серця, активізує обмін речовин, виводить шлаки та токсини з організму, покращує психологічний стан, працює з якістю шкіри.

Уже понад два роки у спортивно-реабілітаційному центрі приймають і воїнів.

«Щосереди військових централізовано привозять із госпіталю. За один сенс приймаємо близько 30 захисників. Тут вони займаються плаванням, спілкуються з психологами. Усі послуги для них є безкоштовними», – каже директор спортивно-реабілітаційного центру Андрій Базюк.

На базі центру реалізовували і проєкт підтримки військових та їх родин. Команда психологів займалась реабілітацією захисників та надавала підтримку їх родинам.

«Найчастіше мали справу з ПТСР та проблемами із сприйняттям та адаптацією їх у родинах і суспільством. Зі свого досвіду скажу, що робота з психологом буде корисною усім без винятку ветеранам. Часто вони не розуміють, що варто звернутись до фахівців, тож важливо, щоб близькі проявляли терплячість, могли протягнути руку допомоги та спрямувати захисника на шлях реабілітації», – ділиться психологиня центру Марина Снігур.

А ще тут облаштований «пункт незламності». Тож відвідувачів не бракує, навіть коли є проблеми зі світлом.



Джерело: xm-inside.com