Днями відбулась конференція, присвячена аналізу виконання Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року. Досвідом та напрацюваннями Хмельницької області у цій сфері поділилась перша заступниця начальника ОВА Оксана Вжешневська.
За її словами, у Хмельницькій області 70 810 українців вимушені жити у статусі внутрішньо переміщених осіб. Із них майже 68 000 проживають у приватній сфері домогосподарств, решта – в державних та комунальних закладах.
“Особлива наша область тим, що близько 50% осіб з числа ВПО поселилися у сільській місцевості, що в свою чергу позитивно вплинуло на процеси життєдіяльності локального рівня громад”, – зазначила Вжешневська.
Задля покращення життя переселенців в області діє відповідна програма підтримки на 2024-2025 роки. Згідно з цією програмою, цьогоріч передбачено 53 мільйони гривень з обласного бюджету та понад 69 мільйонів гривень із місцевих бюджетів для підтримки ВПО, забезпечення їх житлом і гуманітарною допомогою. Також, Хмельниччина отримала від міжнародних фондів та благодійних організацій гумдопомогу на суму більше 60 мільйонів гривень.
Також Вжешневська наголосила, що надзвичайно важливим на сьогодні є питання забезпечення житлом людей з числа ВПО. Тому, в області функціонує 59 місць тимчасового проживання, в яких мешкає більше 2 000 осіб. Наразі сформовано розширений перелік місць, здійснивши реконструкцію яких, можливо в подальшому використати під соціальне житло для ВПО. Це і заклади освіти, які припинили свою діяльність, гуртожитки, об’єкти незавершеного будівництва. В області таких налічується більше 40 об’єктів.
“Однак, наше пріоритетне завдання – забезпечити цих людей своїм власним житлом, або ж створити механізм, за допомогою якого вони зможуть приватизувати в майбутньому помешкання, яке буде надане їм за підтримки обласної та місцевої влади,” – розповіла перша заступниця начальника ОВА.
Зазначається, що серед таких проєктів — тендер на початок будівництва двох багатоповерхівок у Хмельницькій громаді. Тут планується 200 квартир для 600 осіб з числа ВПО. Вартість проекту – близько 7,5 мільйона євро, фінансування – коштом Євросоюзу.
Окрім того, до області перемістили свої виробничі потужності 60 підприємств, вони створили близько трьох сотень робочих місць. А це, за словами посадовиці, позитивно впливає на економіку регіону.
(Фото: Хмельницька ОВА)
Джерело: xm-inside.com