За інформацією: Суспільне Хмельницький.
92-річна Ніна Грєлова витирає пил із фотокарток, квітень 2024. Суспільне Хмельницький
"Я ходила в хор, кожного дня треба було "марафет" навести, причесатися, вдягнутися, я вже так звикла за 20 років. Це ж кожного дня треба було одягнутій за формою бути й нафарбованою. Може в мене і життя довге, що не було часу хворіти".
У ці дні Ніна Грєлова готується до Великодня.
"Я кожного разу прибираюся, а до свята, звичайно, всі готуються. Прала, випрала килими".
Працівниці “Карітас-Хмельницький” прибирають оселю 92-річної хмельничанки, квітень 2024. Суспільне Хмельницький
Підготуватися до свята Ніні Грєловій допомагає соціальна працівниця Тетяна Рогожан.
"Вона дуже потребує допомоги, тому що вже не справляється з тим обсягом роботи, яку потрібно зробити, а хоче дуже багато всього зробити", — пояснила соціальна працівниця.
Особливу увагу Тетяна Рогожан, каже, приділяє квітам на підвіконні.
"У неї дуже гарно ростуть квіти, і вона їх дуже любить. У неї букети живих квітів практично завжди є квартирі".
Волонтерка Тетяна Рогожан доглядає за квітами 92-річної хмельничанки, квітень 2024. Суспільне Хмельницький
Разом із соцпрацівницею прибратися у квартирі напередодні Великодня Ніні Грєловій допомагають волонтерки благодійного фонду "Карітас-Хмельницький" у межах проєкту "Домашня опіка". Його, зі слів менеджерки Зоряни Моташко, реалізують з перервами з 2002 року. Торік, каже, учасниками проєкту стали 114 хмельничан, цього року – 92.
"Це допомога людям похилого віку, самотнім людям, людям з інвалідністю. Це робота соцпрацівника вдома. Один соціальний працівник обслуговує 15 осіб похилого віку, або з інвалідністю. Його робочий день починається вдома в людини, яка потребує допомоги", — розповіла Зоряна Моташко.
Щоб стати учасником проєкту, каже менеджерка, треба звернутися до фонду та написати заяву. Зробити це може людина, яка потребує допомоги, чи хтось із її оточення.
Працівниця “Карітас-Хмельницький” миє підлогу в оселі 92-річної хмельничанки, квітень 2024. Суспільне Хмельницький
"Основні завдання: сходити в аптеку, магазин, соцзахист. Буває з людиною йдемо просто прогулятися. Допомагаємо взути людину, вдягнути, поприбирати у квартирі", — розповіла соціальна працівниця Тетяна Рогожан.
Ніна Грєлова дала завдання помічникам, і показала домашню бібліотеку.
"Я вже ці книжки всі перечитала по два рази. Я люблю дуже історію. Духовну читаю також. Вивчила свою Біблію єврейську, історію всю прочитала".
Любить, каже Ніна Грєлова і свята, Великдень – чи не найбільше.