Загалом на природоохоронній території з’явилося 15 вуликів Фабра. Фото: Катерина Косяк
Зазвичай у штучні гніздівлі заселяються поодинокі бджоли – осмії.
У національному природному парку «Мале Полісся», на Шепетівщині, продовжують впроваджувати низку заходів для покращення стану біорізноманіття. Раніше сайт «Є» розповідав про те, як працівники заповідника облаштували на території будиночки для комах, які сугують для них оселею. А нині тут встановлюють вулики Фабра – спеціальні конструкції, у яких можуть гніздуватися перетинчастокрилі комахи.
Як розповідають у національному парку «Мале Полісся», штучні гніздівлі призначені для бджіл, сонечок, золотоочок, мух-дзюрчалок та осмій.
«Вулики Фабра – це штучні житла для комах, які являють собою зв’язані пучки різноманітних трубочок, порожнистих стебел рослин (очерет, різні зонтичні), дерев’яних полін, колод із просвердленими отворами тощо. Це досить проста, але ефективна конструкція, яка приваблює таких корисних для природних екосистем комах-запилювачів», – пояснюють у нацпарку.
Загалом на природоохоронній території з’явилося 15 вуликів Фабра. Їх встановили на відкритих сонячних ділянках поблизу природних лук, де є різнотрав’я.
Зазвичай у такі штучні гніздівлі заселяються поодинокі бджоли – осмії. Вони корисні запилювачі, які можуть літати й виконувати свої функції навіть у вологу й сиру погоду, у той час як звичайні бджоли не покидають своїх вуликів.