Працівники регіонального представництва Офісу Омбудсмана у Хмельницькій області відвідали позаміський дитячий заклад оздоровлення та відпочинку “Чайка” (село Головчинці) Хмельницької міської ради. Виявили там низку недоліків та порушення прав дітей.

Про це у Фейсбуці повідомило представництво Уповноваженого ВРУ з прав людини у Хмельницькій області.

Нагадаємо, у червні міський голова Хмельницького Олександр Симчишин повідомляв, що цьогоріч відремонтували приміщення комунального закладу “Чайка”.  За його словами, “діти тепер відпочивають у комфортних умовах, з сучасними санвузлами, світлими кімнатами, новими меблями”. Мер також зазначав, що тут планується оздоровити 300 дітей на платній основі та 660 дітей за кошти бюджету, серед яких: діти-сироти, позбавлені батьківського піклування, діти учасників бойових дій, загиблих захисників, ВПО й діти з інвалідністю.

На день відвідування моніторингової групи у таборі, як зазначається, перебували 198 дітей. А з початку сезону дитячий заклад відвідали 625 дітей.

Для кожної дитини передбачено індивідуальне спальне місце та п’ятиразове харчування. Кімнати облаштовані меблями для зберігання особистих речей. У доступі дітей вбиральні та душові на кожному поверсі”, – повідомили в представництві Омбудсмана.

Також зауважили, що в “Чайці” для дітей організоване активне дозвілля (квести, конкурси, творчі гуртки та спортивні змагання). Територія табору огороджена задля запобігання доступу до неї сторонніх осіб й обладнана спортивними майданчиками, лавками та альтанками.

Крім того, як констатували в представництві Уповноваженого ВРУ з прав людини, у закладі цілодобово здійснюється медичне обслуговування дітей. До роботи залучені спеціалісти сфери охорони здоров’я.

Водночас, моніторингова група виявила такі недоліки та порушення прав дітей:

  • у деяких спальних кімнатах площа не відповідає мінімальним нормам на одну дитину, дистанція між спальними місцями не забезпечує можливість вільного пересування дітей, які проживають у спальнях по 4-5 осіб;
  • не усі приміщення відповідають вимогам щодо доступності та безбар’єрності для дітей з інвалідністю;
  • приміщення укриття та ізолятора потребують ремонту та дооблаштування;
  • в окремих душових кімнатах відсутні перегородки (ширми), що порушує право дитини на приватність;
  • зафіксовано недоліки у веденні медичної документації дітей.

За результатами моніторингового візиту буде підготовлено звіт з рекомендаціями щодо усунення виявлених недоліків”, – зауважили представники Омбудсмана.



Джерело: xm-inside.com