У Хмельницькій області з початку року від укусів тварин постраждало більше тисячі людей, лише за останній тиждень серпня зафіксовано 8 таких випадків.
Про це інформують у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.
Зазначається, що минулого тижня за медичною допомогою з приводу укусів тварин звернулися 8 людей, а тижнем раніше — 5. За вісім місяців цього року зареєстровано укуси тварин у майже 1100 осіб, торік – близько 2 000. Втім, не завжди причиною такої поведінки тварини є захворювання на сказ.
«У цьому році 508 громадянам були призначені антирабічні щеплення, 14-ти з них — через контакт з хворими тваринами. У 2023 році відповідні заходи провели для 35 осіб», – констатують в установі.
Тож з огляду на невтішну статистику фахівці радять бути обережними не лише з дикими, але й домашніми тваринами, які теж можуть бути переносниками сказу.
Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, минулого тижня кішка покусала двох людей на Летичівщині, там у декількох селах ввели карантинні обмеження і обов’язкову вакцинацію тварин.
У цей же час на Волочищини вакцинували проти сказу понад 1500 собак і котів.
СКАЗ – це вірусне захворювання, яке має найвищий рівень смертності серед усіх інфекційних хвороб для людини. Вірус сказу вражає центральну нервову систему і після появи симптомів без вчасно розпочатого лікування стає невиліковним – 100% хворих людей помирають.
Як запобігти сказу?
- вакцинувати домашніх тварин,
- триматися і тримати домашніх улюбленців якнайдалі від диких тварин,
- невідкладно звертатися за медичною допомогою після потенційного контакту з твариною до появи симптомів.
Захворіти на сказ може людина або тварина, якщо їх укусить, подряпає або ослинить хвора тварина. Водночас, сказ не передається через кров чи сечу тварин.
Що робити, якщо вкусила, подряпала чи ослинила хвора на сказ тварина?
- Ретельно (щонайменше упродовж 10-15 хвилин) промивати місце ураження проточною водою із господарським милом.
- Обробити краї рани чи подряпини антисептиком або спиртовим розчином та накласти асептичну пов’язку.
- Якщо рана сильно кровоточить – негайно викликати «швидку» допомогу.
- Якнайшвидше звернутися до медзакладу для проведення щеплення антирабічною вакциною.
Про «40 уколів в живіт» не йдеться. Зазвичай, графік вакцинації складається з 5 щеплень: 0-й день (день звернення до лікаря), а потім у третій, сьомий, чотирнадцятий і двадцять восьмий дні. Антирабічна вакцина запобігає виникненню захворювання у 96–99% випадків.
В установі наголошують, що лікувальні заклади Хмельницької області, які надають антирабічну допомогу, забезпечені достатньою кількістю вакцини проти сказу. А найближчим часом, зауважують, область має отримати додаткову партію вакцини.
Джерело: xm-inside.com